×

Fener Plajı

Fener Plajı

Samsun’un batısında yer alan, Cenevizliler zamanında liman olarak kullanılanve adını buradan alan Fener Plajı şehir merkezine 2 km, havaalanına ise 26 km uzaklıktadır.

Samsun’un batısında yer alan, Cenevizliler zamanında liman olarak kullanılanve adını buradan alan Fener Plajı şehir merkezine 2 km, havaalanına ise 26 km uzaklıktadır. 235 metre uzunluğunda 48 metre genişliğindeki Fener Plajı temiz ve ince kumlara ev sahipliği yapmaktadır.

1100 kişilik kapasiteye sahip olan Plaja ulaşım tramvay, otobüs ve dolmuşlarla sağlanmaktadır. Konaklamak isteyen misafirler için ise plajın hemen yanında 5 yıldızlı otel bulunmaktadır. 2017’de Deaflympics 23. İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları’na ev sahipliği yapmış olan ve bir zamanlar Samsun’da yaşadıkları bilinen Efsanevi Kadın Savaşçılar olan Amazonların yaşadıkları köylerin canlandırıldığı, balmumu heykellerin, çadırların ve su kanallarının yer aldığı Amazon Köyünün de içinde bulunduğu Batıpark alanında yer alan Fener Plajı denizle yeşilliğin buluştuğu muhteşem bir görüntüye sahiptir.

Yorum gönder

Open chat
1
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?